Nečinnost Christiana Pulisica je pro Thomase Tuchela skutečná.

Christian Pulisic, člen mužského národního týmu Spojených států a hráč Chelsea, v poslední době bojoval o hrací čas v Premier League, protože za Chelsea nenastoupil od březnové reprezentační přestávky. Jeho poslední vystoupení v EPL bylo 5. března, kdy vstřelil gól a asistoval u vítězství 4:0 nad Burnley.

Poté, co vstřelil vítězný gól v 90. minutě proti West Hamu poté, co přišel pozdě do zápasu jako náhradník, byl manažer Thomas Tuchel dotázán na Pulisicův zkrácený herní čas. Tuchel pro NBC Sports přiznal, že Pulisic nebyl tak ostrý od návratu ze svého působení v USMNT, což vedlo ke ztrátě herního času ve prospěch Tima Wernera, který nedávno znovu objevil svou formu.

[Pulisic] měl období, kdy byl na útěku, kdy měl důvěru a byl těžce zapojený dopředu, a Timo [Werner] musel dlouho čekat. Po zápase v Southamptonu se věci trochu zlepšily, řekl Tuchel. Puli se trochu trápil, když se vrátil z mezinárodní přestávky, ale od té doby se zlepšil. Věřím, že musel bojovat se třemi zápasy a také s ohromujícím počtem cest a časových pásem. Na hřišti i mimo něj se zdálo, že poté zápasí s energií.

Pulisic se objevil v pouhých čtyřech hrách pro Chelsea v šesti hrách od návratu z mezinárodní přestávky, nikdy nehrál déle než 64 minut ve hře. Byl nevyužitým náhradníkem proti Crystal Palace a Arsenal, než přišel jako pozdní náhradník proti West Hamu, kde vstřelil vítězný gól.

Doufejme, že to Pulisicovi dodá potřebnou vzpruhu, aby se dostal zpět do Tuchelovy výchozí sestavy, protože Američan se snaží znovu získat formu, kterou ukázal dříve v této sezóně.