Manchester City a Liverpool se podělí o kořist v napínavém zápase Premier League, který vyvolal šílenství na sociálních sítích.

Manchester City a Liverpool remizovaly v neděli v Premier League 2:2, což vedlo k podílu na kořisti.

Pro hru si Pep Guardiola a Jurgen Klopp vybrali extrémně silné týmy. Kevin De Bruyne, Bernardo Silva a Phil Foden byli mezi prvními rekruty Citizens. Mezitím byli Mohamed Salah, Sadio Mane a Diogo Jota v základní sestavě Reds.

De Bruyneovu střelu v páté minutě tečoval do sítě Joel Matip a dostal se do vedení Pep Guardiola. Liverpool na druhou stranu odpověděl téměř okamžitě, když Jota pohladil míč, když ho Trent Alexander-Arnold s přehledem nakopl v šestnáctce.

Manchester City dominoval ve zbytku prvního poločasu a Gabriel Jesus se vkradl ke vzdálenější tyči, aby ve 36. minutě proměnil centr Joaa Cancella. Oba týmy šly do poločasu s týmem Pepa Guardioly, který vedl 2:1.

Liverpool na druhou stranu vyšel z brány mnohem silnější ve druhém poločase a téměř okamžitě vyrovnal skóre. Po nádherném kříži Sаlaha byl Mane po ruce, aby skóroval. Tento gól zvýšil sebevědomí Reds a začali přebírat kontrolu nad hrou.

Na druhé straně Manchester City měl míč v síti v 63. minutě, ale kontrola VAR určila, že Rаheem Sterling byl v ofsajdu. Oba týmy měly velké šance dostat se do vedení ve druhém poločase, ale musely se spokojit s remízou, protože zápas skončil 2-2.

V boji o titul má Manchester City stále náskok před Liverpoolem.

Manchester City zůstává po remíze v Premier League o jeden bod před Liverpoolem. Tým Pepa Guаrdiola vyhraje titul Premier League, pokud vyhraje svých zbývajících sedm zápasů, přičemž v sezóně zbývá pouze sedm zápasů.

V polovině týdne se City utká s Atleticem Madrid ve druhém zápase čtvrtfinále Ligy mistrů UEFA a následující víkend se utká s Liverpoolem v semifinále FA Cupu.

Na druhou stranu The Reds budou hrát s Benficou v zápase uprostřed týdne na Anfieldu. Aby Jurgen Klopp vyhrál svůj druhý titul v Premier League, bude potřebovat Manchester City, aby mezi dneškem a koncem sezóny shazoval body.

S ohledem na to jsou zde některé z nejlepších reakcí na Twitteru v den hry:

FT: Manchester City 2-2 Liverpool.

Boj o titul Premier League pokračuje

Všichni dnes sledujeme City-Liverpool

A uvidíme to znovu v FA Cupu příští týden.

Všichni dnes sledujeme City-Liverpool a příští týden to znovu uvidíme v FA Cupu. https://t.co/6kWVZQTevW

Body Premier League za poslední čtyři sezóny po dnešním zápase. Man City: 339 Liverpool: 338Man City sedí na vrcholu ligy jen jeden bod nad Liverpoolem https://t.co/A2g7Dcam3C

Pokud budeme upřímní, Liverpool vs. Manchester City je aktuálně nejzábavnější hrou na planetě.

Na Etihаd Stadium remizoval Manchester City s Liverpoolem 2:2. …

5' Man City 1-0 Liverpool13' Man City 1-1 Liverpool 36' Man City 2-1 Liverpool 46' Man City 2-2 LiverpoolThe @PremierLeague v celé své kráse! https://t.co/ePt5xKzPHI

Kevin De Bruyne byl dnes fantastický a zasloužil si víc než bod.

. @DeBruyneKev je stále bezpochyby nejlepším záložníkem na planetě.

Salahova hra na čísla vs. Man City:• 12/14 závěrečných třetinových přihrávek []• 3 vytvořené šance []• 2 driblingy dokončeny []• 1 asistence []Změnila hru ve 2. poločasu. https://t.co/dUk3scjcoG

Diogo Jotа je právě teď nejlepší útočník v anglické Premier League... opravdový míč.

Příští týden Liverpool využije naše frustrace.

Man City a Liverpool odehrály skvělý zápas. Je jasné, že jsou daleko od svých současníků.

Špičková hra od Man City a Liverpoolu. Zjevně na míle daleko od svých vrstevníků https://t.co/3JariUPTB1

Radost být u toho.

Velkolepý zápas mezi dvěma vynikajícími týmy. City, stejně jako Liverpool, budou mít pocit, že by měli více využívat jejich dobrá kouzla. Jen málo týmů se však dokáže vyrovnat houževnatosti Liverpoolu a schopnosti nacházet řešení. Je radost být přítomen.

2 – 2 Hra je extrémně napjatá. Ve druhém poločase byl Liverpool mnohem lepší na míči, ale Ederson nebyl dostatečně testován. Ve druhém poločase bylo tempo Liverpoolu mnohem lepší a byli mnohem jistější na míči, což odráželo jejich charakter. Vezmu to hru po hře.

Od roku 2018 Liverpool prohrál se City pouze jednou. V devíti hrách se jim podařilo vyhrát pouze jednu. Přestaňte seřazovat týmy vedle sebe.

Liverpool porazil City jednou od roku 2018. Jedna výhra v devíti zápasech. Přestaňte dávat týmy vedle sebe. https://t.co/Fskj320te5

No nevyhrál jsem, ale neprohrál. #MCILIV – dva nejlepší týmy v EPL

Tento zápas mezi Liverpoolem a Manchester City mě přinutil lapat po vzduchu. Oba týmy odvedly dobré úsilí. #MCILIV https://t.co/bduTH4eXWn

Když si uvědomíte, že Man City vs Liverpool skončil

– Klopp & Guаrdiolа po ekvalizéru Mane.

Lidé se musí uklidnit a přestat říkat věci, jako že o názvech už bylo rozhodnuto nebo co to sakra je. Pokaždé, když jsme prohráli hru, řekl jsi to. Zhluboka se nadechněte a počkejte, až uvidíte, co se stane loll.

Klopp musí vyměnit Keitu za Hendersona. Aby se tým vzdal držení míče, byl v naléhavých situacích pozdě, nepodařilo se mu sledovat běžce a měl několik zjevných technických nedostatků.

Klopp zvolil nejhorší přední trojku, na kterou mohl myslet.

K získání dvou bodů proti Kloppovým záludným červeným potřeboval Pepův miliardový supertým dva odražené zásahy a naději de Bruyne daleko...

Pepův super tým s miliardou liber potřeboval dva odražené zásahy a doufat, že de Bruyne dlouhé rány získá 2 body proti kloppovým záludným červeným… https://t.co/UwAHegkO7F

Na plný úvazek se Pep Guаrdiolа a Jurgen Klopp objímají.

Je Klopp ochoten vydat další varování, aby nalákal Keitu a Firmina, aby mu dali větší kontrolu?