Blue-Emu Maximum Pain Relief 400 vyhrál William Byron v NASCAR 2022 v Martinsville.

V sobotu na Martinsville Speedway se William Byron stal prvním jezdcem, který vyhrál dva závody v sezóně.

Dokud pozdní opatrnost neposunula závod do prodloužení, nebyl Blue-Emu Maximum Pain Relief 400 akčním závodem. Vzhledem k tomu, že začal dvoukolový přesilový sprint a Joey Logano, který byl hned za ním, byl extrémně agresivní, Byron věděl, že ho čeká velká výzva. Jezdec #24 Chevrolet Camaro ZL1 však přežil závěrečný restart a projel cílem na trati dlouhé 0,526 míle.

Retweetujte, abyste poblahopřáli Williamu Byronovi k vítězství v Martinsville.

Stal se prvním jezdcem, který v této sezóně vyhrál dva podniky poté, co vyhrál čtvrteční závod série tahačů a sobotní závod pohárové série. Čtvrté vítězství v poháru získal v sobotu a bylo to jeho první na Martinsville Speedway.

Jezdec Hendrick Motorsports byl po celý večer naprosto dominantní. Byron a vítěz polesí Chase Elliott vedli 212 a 185 kol. V Martinsville tým také vytvořil nový rekord 10 000 vedených kol. Byli prvním týmem v historii pohárové série, který vedl toto číslo na jediné trati.

Jaká byla reakce Williama Byrona na vítězství na Martinsville Speedway?

Během rozhovoru po závodě William Byron připustil, že měl štěstí, že se během posledního varování nedostal do boxů, protože měli pocit, že by mohli znovu zapálit pneumatiky, kdyby zůstali mimo. Byron pokračoval říkat, Kromě toho, Byron pokračoval říkat, Kromě toho, Byron

Myslel jsem, že všichni za námi se po tom posledním varování [pro štětec Todda Gillilanda se stěnou Turn 4 na kole 393] postaví do boxů. Byli jsme agresivní, takže jsme zůstali stranou. Mysleli jsme si, že bychom byli v pořádku, kdybychom jen přepálili pneumatiky. S Loganem na vaší straně máte jednoho z nejagresivnějších hráčů. V [zatáčkách] 3 a 4 [na kole s bílou vlajkou] jsem drncal pneumatiky a nechal spodní část otevřenou, ale dokázal jsem zablokovat výjezd a dobře vyjet ze zatáčky.

Food City Dirt Race na Bristol Motor Speedway vítá příští víkend NASCAR Cup Series zpět. Závod bude vysílán živě na FOX a MRN v 19:00. ET a bude to vůbec druhý špinavý závod NASCAR.