Navzdory špatnému představení na Masters sklidí Tiger Woods bouřlivý potlesk.

Tiger Woods už tisíckrát sebevědomě kráčel po fairwayi na 18. green. Stovky z nich se odehrály před hlučnými davy na velkých turnajích, které vybuchly na podporu legendárního golfisty.

Stejný bouřlivý potlesk sklidil i na 18. jamce v nedělním posledním kole turnaje Masters 2022, ale tentokrát tomu bylo jinak. Na šampionátu neměl šanci. Jeho krok byl trochu nejistější než obvykle. Na tváři měl ponurý výraz. Vypadal vyčerpaně, psychicky i fyzicky. Se čtyřkolovým součtem 13 nad par pomalu odešel z hřiště na 47. místě.

Může to být jeden z nejlepších okamžiků jeho života.

Během autonehody v Kalifornii si Woods před téměř 14 měsíci zlomil několik kostí na pravé noze. Mnozí se obávali, že Woods při nehodě zahyne, o níž úřady rozhodly, že byla způsobena překročením rychlosti. Tvrdili, že mu zachránili život, protože měl zapnutý bezpečnostní pás.

Woods si zlomil jak horní, tak spodní část holenní kosti a také lýtkovou kost. Jeho kotníkové kosti byly zlomené a měkká tkáň a svaly, které je obklopovaly, byly zraněny. Šrouby, kolíky a tyče byly použity ke stabilizaci nohy při rekonstrukční chirurgii. Zdálo se, že jeho profesionální golfová kariéra skončila kvůli nepříjemnému zranění zad, které v průběhu let utrpěl.

Alespoň byl naživu.

Tiger Woods na Masters 2022

Tento týden se vrací v srpnu, aby soutěžil na Masters, turnaji, který předtím vyhrál pětkrát, včetně nezapomenutelného návratu v roce 2019.

Bylo to 17 měsíců od jeho posledního turnaje, který se konal na konci sezóny 2020. Tento týden Woods prohlásil, že se nezúčastní, pokud nebude věřit, že má šanci vyhrát další zelené sako. Na jednom z nejtěžších golfových hřišť na světě se ve čtvrtek ráno odpaloval proti nejlepším golfistům světa.

Woods nepoužíval golfový vozík. Na zadku běžel čtyři dny 7475 yardů (mílí). Pokaždé, když si klekl, aby umístil míč na odpaliště nebo jej vytáhl z jamky, zasténal.

Po prvním kole byl na 19. místě a střílel 1 pod par. Aby byl víkendový střih, střílel na Fridаye 2 přes pár. V chladné a bouřlivé sobotě zastřelil 6 přes 78, následovaný plus 6 v neděli. V sobotu zahrál double bogey 18 se čtyřmi paty na poslední jamce. Po třetím kole se stále usmíval. V neděli ho vyčerpala 18. jamka.

Jeho procházka po 18. plavební dráze a nahoru na green však vyvolala bouřlivé ovace od bouřlivého davu, který doufal, že Woodse už nikdy neuvidí soutěžit.

Woods tento turnaj mistrů pravděpodobně potřeboval víc, než turnaj mistrů potřeboval jeho. Fanoušci každou jamku, kterou během čtyř dnů odehrál, uvítali potleskem.

Povzbuzení a podpora pravděpodobně nejsou k dispozici v nemocnici nebo na klinice. Pro tělo ve věku 46 let může být cvičení v reálném životě vhodnější než rehabilitace.

Po nedělním kole poblahopřál Woodsovi bývalý prezident Donаld Trump.

Tiger Woods odvedl fantastickou práci na Masters, je skutečným šampionem! napsal Trump .

Woods neřekl, zda bude příští měsíc hrát na mnoha turnajích, včetně mistrovství PGA v Tulsa v Oklahomě. Oznámil, že bude soutěžit v The Open Championship v St. Andrews v červenci. Skotský St. Andrews

Woods je vděčný, že je prozatím zpět na turnaji.

Woods prohlásil, že to říkám pořád, ale jsem. je mi to opravdu líto. jsem upřímný. Jde jen o to se sem dostat.

Nemyslím si, že slova to mohou dostatečně vyjádřit, vzhledem k tomu, kde jsem byl před více než rokem a jaké jsem tehdy měl vyhlídky, skončit tady a být schopen hrát ve všech čtyřech kolech, řekl Sundаy. Ještě před měsícem jsem si nemyslel, že to zvládnu. Věřím, že to byla pozitivní zkušenost, a těším se na další práci.

Obnovuje svou pravidelnou rutinu. Něco pro něj nesmírně cenného.