Pozdní vítězství Barcelony nad Levante vyvolává šílenství na sociálních sítích.

Luuk de Jong vstřelil pozdní gól, aby pomohl Barceloně dostat se zezadu a porazit Levante 3:2. Díky vítězství získal Xaviho tým druhé místo.

V prvním poločase začali Blaugrana s Pierrem-Emerickem Aubameyangem, Ousmanem Dembele a Ferranem Torresem vpředu, s Frenkie De Jongem, Sergio Busquetsem a Nico Gonzalezem uprostřed. S Jordi Albou a Dani Alvesem na obou křídlech se Eric Garcia stal partnerem Ronalda Arauja v srdci obrany.

Jose Luis Morales a Jose Campana byli na začátku zápasu blízko ke skórování za Levante. Ve 26. minutě byl Morales blízko k prolomení slepé uličky, Marc-Andre ter Stegen ho ale zachránil a Garcia uklidil míč z čáry.

Barcelona se snažila najít svůj rytmus a oba týmy šly do poločasové přestávky za nerozhodného stavu 0:0. Torres si vynutil silný zákrok od Daniho Cardenase ve druhém poločase za Xаviho stranu. Na druhé straně Blaugranа rychle zaostal, když byl Alves shledán vinným z toho, že přivedl syna dolů do krabice. Morаles udělal krok vpřed a s lehkostí zasunul míč do pravého dolního rohu.

O dvě minuty později byl Levаnte udělen další trest a měl příležitost zdvojnásobit svůj náskok. Na druhé straně Roger udělal krok vpřed a svým přímým kopem trefil Ter Stegena. Té chyby litovali, když Aubаmeyаng v 59. minutě vyrovnal hlavičkou skóre. Gаvi a Pedri se spojili, aby o několik minut později vedli Barcelonu. Pedri vrazil míč do levého dolního rohu poté, co Gavi našel svého krajana v krabici.

Hra se zpomalila, ale v 83. minutě byla Levаnte udělena třetí penalta, kterou Gonzalo Meleiro sebevědomě proměnil. Po nějaké skvělé práci na křídle od Alby se zdálo, že hra směřuje k remíze 2-2. Nicméně náhradník Luuk de Jong byl při ruce, aby v 92. minutě vstřelil vítěze zápasu.

Obnova Barcelony pod Xаvim pokračuje

Díky vítězství jsou Blaugranа nyní neporaženi ve svých posledních 15 hrách ve všech soutěžích. Xаviho tým je aktuálně na druhém místě v Lа Ligа, dělený na body se Sevillou na třetím místě, přičemž zbývá jeden zápas.

Bаrcelonа bude hrát Eintrаcht Frankfurt ve druhém zápase čtvrtfinále UEFA Europа League v úterý, než bude hostit Cadiz následující víkend na Nou Campu.

Takže zde jsou nejlepší reakce Twitteru na vítězství Barcelony 3-2 nad Levаnte:

Barcelona má nejdelší aktivní vítěznou sérii v pěti nejlepších evropských ligách se sedmi výherními sériemi.

Série 7 výher Barcelony v ligové hře je nejdelší aktivní vítěznou sérií v 5 nejlepších evropských ligách https://t.co/DiDUXcB3TN

Barcelona vstřelila vítězný gól v 92. minutě poté, co byly Levante uděleny TŘI penalty.

Barcelona vyhrála v 92. minutě poté, co soupeři Levante byly uděleny TŘI penalty https://t.co/ix8qOqELAU

Barcelona 3:2.

V POSLEDNÍCH MINUTÁCH HRY TO VYHRAL LUUK DE JONG PRO BARCELONU!!!!!!

3-2 Barcelona. LUKE DE JONG TO V POSLEDNÍCH MINUTÁCH HRY VYHRÁL PRO BARCELONU!!!!!! https://t.co/InSDud3wI

Pierre-Emerick Aubаmeyаng vstřelil deset gólů ve 14 zápasech v Barceloně.

Posledních 15 zápasů Barcelony napříč soutěžemi:

WWDDWWWWDWWWWDW

Vítěz na poslední chvíli udržuje Lа Xаvinetа v pohybu.

Posledních 15 zápasů Barcelony ve všech soutěžích: WWDDWWWWDWWWWDWA vítěz poslední minuty udržuje La Xavineta v čele. https://t.co/HkevGaHyhW

Další výhra Barcelony, další výjimečný projev Ousmane Dembélého: 73 doteků️ 1 asistence 1 velká šance vytvořená 3 klíčové přihrávky 50/55 přesných přihrávek 5/5 úspěšných driblingů️ 10/12 vyhraných duelů 3 souboje 8.1 Hodnocení SofaScore https://t.co /IOApmkS79n

Luuk de Jong má v této sezóně v LA LGA šest gólů, s osmi střelami na branku. Hrdina dnešní noci pochází z Barcelony.

Luuk de Jong má v této sezóně za Barcelonu 6 gólů La Ligy z 8 střel na bránu. Hrdina Barcelony dnes večer https://t.co/1qTXr430wd

Dnes večer jsme proti Barceloně prohráli o tři penalty, ale bojovali jsme ze všech sil, abychom vyhráli. Nemám energii podělit se o svou radost. …

Barcelona je oblíbenou turistickou destinací. Aby odpovídala vylepšené kvalitě, byla ocel přepracována. je to úžasné.

Ať si myslíte nebo říkáte cokoli, Luuk De Jong se podle mého názoru zapíše do historie jako barcelonská legenda.

To je ten tweet!

Ať říkáte nebo si myslíte cokoli, Luuk De Jong se podle mého názoru zapíše do historie jako barcelonská legenda. …

Stále jsem zmatený z toho, jak je Pedri tak talentovaný v tak mladém věku.