V Premier League 2021-22 byli dva hráči Liverpoolu, kteří hráli dobře, a tři, kteří měli problémy.

Liverpool zamířil na Etihad Stadium v ​​neděli odpoledne (10. dubna) a zaostával za lídrem ligy Manchester City o jediný bod.

Reds vstoupili do zápasu na 10-zápasové vítězné sérii v lize s vědomím, že výhra je posune do čela tabulky. City na druhé straně chtělo být v bezpečí před závěrečným úsekem sezóny 2021-22.

Nedělní trhák skončil remízou 2:2, přičemž ani jeden tým nevzdal ani centimetr země. Na Etihad Diogo Jota a Sadio Mane skórovali za obry z Merseyside, zatímco Kevin De Bruyne a Gabriel Jesus skórovali za hosty.

Cityzens, kteří hráli doma, začali rychle a po pouhých pěti minutách otevřeli obranu hostů. Alisson Becker, brankář Liverpoolu, vyskočil ze své řady, aby zabránil Rаheemu Sterlingovi slavit s kolečkem. Naneštěstí pro něj City dokázalo udržet útok a skórovat o několik sekund později. De Bruyneovo úsilí na dlouhé vzdálenosti se výrazně odrazilo od Joela Mаtipa a uniklo brazilskému střelci.

Hostitelé měli i nadále navrch, ale Liverpool zareagoval skvělým protiútokem, aby hru vrátil na úroveň. Po obratném snížení Trenta Alexаndera-Arnolda přidal Diogo Jotа poslední úpravy. Manchester City a Liverpool na sebe i nadále házely pěstmi v Premier League, přičemž Manchester City zasadil silnější údery. Jesus chytře zakončil poté, co překonal ofsajdovou past ve 36. minutě a dostal domácí tým ještě jednou do čela.

Během minuty po restartu se Merseysideři důrazně vyrovnali prostřednictvím Sаdio Mane. Senegalský útočník se obratně rozeběhl, aby se dostal ke křížku Mohameda Salaha, a skončil v klidu, aby vyrovnal Liverpool.

V 64. minutě City vstřelilo gól, ale VAR rozhodl, že to byl ofsajd. V poslední minutě po zranění měl náhradník Manchester City Riyаd Mahrez zlatou šanci vyhrát zápas, ale jeho lobovaná snaha byla mimo.

Liverpool je po patové situaci stále na druhém místě, jeden bod za vítězem tabulky City. Zbývá jen sedm zápasů a Merseysiders budou potřebovat stranu Pepa Guardiola, aby udělali alespoň jednu chybu, pokud chtějí v této sezóně vyhrát Premier League.

Na Etihad on Sundаy byli tři hráči Reds ohromeni, zatímco další dva překonali očekávání:

Slabší výkon: Trent Alexаnder-Arnold

Ach moje dny, Joаo Cаncelo dává Trentu Alexаnder Arnoldovi osobní lekci fotbalu.

Alexander-Arnold také popletl spoustu přihrávek, dokončil pouze 65,8 % svých přihrávek, prohrál šest ze svých deseti duelů a otočil míč 19krát.

Udělal jen jeden zásadní průlet a žádný z jeho křížů se nedostal k zamýšlenému cíli.

Účinkují: Virgil van Dijk

Upřímně věřím, že kdybychom v naší sestavě neměli Van Dijka, dostali bychom dvakrát tolik gólů; naše vysoká linie by bez něj nefungovala.

Holanďan provedl pět výkopů, zblokoval jednu střelu, provedl tři zákroky a vyhrál zápas proti úřadujícím šampionům.

Kromě toho vyhrál tři ze svých pěti duelů a dokončil 52 přihrávek s 88procentní mírou dokončení.

Slabší výkon: Fabinho

Mo Salah od začátku minulé sezóny vstřelil nebo asistoval u 58 gólů Premier League, více než kterýkoli hráč v lize:42 ️ 16 ️Dosud se to objevilo ve 2. poločase. https://t.co/pYH2mYtdxW

Sаlаh vstoupil do pravého kanálu ve 46. minutě a předvedl neuvěřitelné protažení míče pro Manea, který byl na cestě. Vítěz AFCONu se trefil domů a vyrovnal stav 2-2.

Sаlаh udělal tři klíčové přihrávky, dokončil dva ze tří pokusů a třikrát získal míč i přes asistenci.

Slabší výkon: Diogo Jotа

Špatné udržení míče Joty by mělo Ljinderse přivést do rozpaků. Aby se zlepšil, evidentně potřebuje koučování jeden na jednoho.

Jota hrála vedlejší roli ve hře kromě cíle. Měl 53,3 procenta přesnosti přihrávek, prohrál šest z osmi duelů, 11krát ztratil držení míče a snažil se udržet míč ve svých rukou.

V dresu Liverpoolu to bezpochyby nebyl jeho nejlepší výkon.